Termy, inaczej nazywane również basenami termalnymi, cieszą się wielkim zainteresowaniem przez cały rok, niezależnie od pory roku czy pogody. Choć klientów nie brakuje, okazuje się, że wielu z nich nie wie tak naprawde czym są wody termalne oraz jakie posiadają one właściwości. 

Niegdyś słowo termy oznaczało ogólnodostępne łaźnie, w których skład wchodziły baseny zarówno z zimną, jak i ciepłą wodą oraz łaźnie parowe. W starożytnym Rzymie termy wykorzystywane były tylko i wyłącznie w celu utrzymania higieny, jednak z czasem coraz więcej osób zaczęło korzystać z nich ze względu na prozdrowotny wpływ wód termalnych na organizm człowieka. Jak widać termy Polska nie są nowością, a ich wynalezienie sięga już czasów Platona. Czym obecnie są termy i jakie są ich właściwości? 

Źródło wód termalnych w obecnych czasach 

Baseny wypełnione wodą termalną dostępne są w każdym uzdrowisku na terenie Polski. Leczniczy charakter kąpieli w wodach termalnych jest wykorzystywany zarówno przez osoby starsze, jak i młodsze. Termy Polska zasilane są wodą pobraną z wnętrza Ziemi. 

Magma otaczająca wodę charakteryzuje się niezwykle wysoką temperaturą (ponad tysiąc stopni Celsjusza), dzięki czemu gorące źródła, z których korzystamy, posiadają temperaturę powyżej dwudziestu stopni Celsjusza. W składzie wód termalnych możemy znaleźć składniki takie jak potas, żelazo, krzem, siarka, magnez, chrom, selen, lit i wapń, które działają przede wszystkim rozkurczowo i rozluźniająco na nasz organizm. 

Właściwości wód termalnych 

Termy Polska to nie tylko sposób na rozluźnienie ciała w gorącej kąpieli wodnej, ale również wsparcie i ochrona naszego całego organizmu przed działaniem czynników chorobowych. Składniki chemiczne zawarte w wodach termalnych sprawiają, że kąpiele w gorących źródłach wpływają pozytywnie na pracę serca, procesy metaboliczne, obolałe mięśnie i stawy, a także odpowiadają za poprawę pracy układu nerwowego człowieka. Wody termalne wpływają również na stan skóry oraz poprawę jej wyglądu. Regularne kąpiele sprawiają, że skóra jest jędrna, gładka i przyjemna w dotyku.