Niskobudżetowe linie lotnicze prześcigają się w coraz ciekawszych ofertach promocyjnych dla swoich klientów. Bilety lotnicze na krótkich dystansach są dostępne nawet za kilkanaście złotych, a miłośnicy taniego latania upolują bilety za drobne kwoty nawet do Singapuru czy na Dominikanę. Jednak zanim zdecydujesz się kupić bilet, zastanów się, czy uwzględniłeś wszystkie aspekty taniego latania.

Same zalety?

Bilety lotnicze w liniach niskobudżetowych są w bardzo atrakcyjnych cenach, jednak tuż przed wylotem bilet staje się droższy. Cena biletu, którą proponuje przewoźnik często nie zawiera obowiązkowych opłat uiszczanych na lotnisku, przez co końcowa cena biletu może być nawet kilka razy wyższa od początkowej.

Warto pamiętać, że samoloty tanich przewoźników najczęściej lądują na lotniskach oddalonych od centrum miast. Zanim wsiądziesz do samolotu, sprawdź na mapie w jakim dokładnie miejscu znajduje się lotnisko. Być może będziesz się musiał liczyć z dodatkową opłatą za przejazd do centrum.

Tani lot jest dobrym wyborem, jeżeli planujemy wyjazd z niewielkim bagażem. Tani przewoźnicy wymagają dodatkowej opłaty za nadanie bagażu głównego i zazwyczaj mają własne normy bagażu podręcznego. Warto upewnić się przed podejściem do stanowiska odprawy bagażowej, czy bagaż spełnia wymagania.

Większość tanich przewoźników posiada w swojej flocie samoloty, w których jest więcej siedzeń niż standardowo, co oznacza mniejszy komfort podróży. Musisz też wiedzieć, że samoloty tanich linii lotniczych mają często opóźnienia lub są odwoływane. Jeśli czeka Cię podróż z przesiadką i samolot się spóźni, to nie możesz liczyć na rekompensatę za utratę kolejnego połączenia.