Podróże, to bardzo modny aktualnie temat. Wiele osób prowadzi swoje blogi podróżnicze, chce zarabiać na podróżach. Z drugiej strony, każdy kto jest domatorem, lubi stabilną pracę na etacie i wakacje w hotelu all inclusive, może zastanawiać się, dlaczego w ogóle warto jest opuszczać komfort życia w cywilizacji i zapuszczać się gdzieś w nieznane. Ten tekst powinien zatem przeczytać każdy, kto zastanawia się, dlaczego warto podróżować.

Wyjście ze strefy komfortu
Podróże dają niepowtarzalną możliwość sprawdzenia się w sytuacjach, z którymi nie mamy do czynienia w codziennym życiu. To pozwoli nam się przekonać, jak reagujemy, kiedy coś nie idzie po naszej myśli. W podróży czasem musimy poradzić sobie bez dachu nad głową, czy też w przemoczonych ubraniach. Musimy także umieć nawiązać dialog z nieznanymi nam ludźmi i otworzyć się na nich. To wszystko powoduje, że wyjście ze strefy komfortu jest niezbędne, zaś po powrocie do domu, będziemy cenniejsi o nowe doświadczenia.

Możliwość poznania nowych kultur
Wyjazd z nieznane to świetna okazja do spojrzenia na życie z innej, nowej dla nas perspektywy. Dzieje się tak, dzięki poznawaniu ludzi, którzy żyją według zasad kultury całkowicie odmiennej od naszej. To pozwala zobaczyć, że nie zawsze to co dla nas dobre, postrzegane jest tak samo przez innych.

Wyjątkowe jedzenie
Nigdzie nie poznamy tak pysznych dań, jak w Tajlandii, Indonezji czy Japonii. Żadna z restauracji w Polsce nie poczęstuje nas takimi smakami, jak ta w egzotycznym kraju. Wyjazdy pozwalają poznać nowe zapachy i składniki. Dzięki podróży możemy spróbować owoców i warzyw, o których istnieniu do tej pory nie mieliśmy nawet pojęcia.

Niepowtarzalne przygody
Każda podróż niesie za sobą wiele przygód, o których będziemy mogli opowiadać znajomym, dzieciom i wnukom. Pozwala na urozmaicenie codziennego życia. W zwykle w naszym kraju codziennie robimy prawie to samo. Wszystko jest dla nas znajome. W podróży natomiast wciąż coś się dzieje. Z radością będziemy wspominać wszystkie przygody, nawet jeśli w danym momencie wydawały nam się one trudno lub straszne.