Studia to nowy okres w życiu każdego młodego człowieka. Nic zatem dziwnego, że jest nie tylko podekscytowany, ale również zestresowany. Musi bowiem podjąć szereg decyzji, które mogą w późniejszym czasie zaważyć na jego przyszłości.
Jedną z decyzji, która z pewnością będzie spędzała mu sen z powiek jest wybór pokoju, w którym, nie ma co ukrywać, będzie spędzał znaczną część czasu. Do wyboru będzie miał 3 opcje:

  • akademik
  • stancje (tak nazywa się potocznie pokoje w lokalu, w którym mieszka również właściciel)
  • pokoje dla studentów w mieszkaniach typowo studenckich
  • Każde lokum ma swoje zalety i wady. My dziś skupimy się na pokojach do wynajęcia i stancjach. Podpowiemy na co zwrócić uwagę, aby nie wpaść z deszczu pod rynnę.

Szukasz pokoju? Na te aspekty zwróć uwagę

Szukając pokoju do wynajęcia, nie skupiaj się jedynie na cenie. Niska może oznaczać okazję albo miejsce, w którym nie da się mieszkać. Przeglądaj oferty na popularnych portalach ogłoszeniowych. Wtedy masz większą szansę na to, że nie trafisz na oszusta. Jeżeli nie przeszkadza Ci mieszkanie ze starszą osobą, spójrz na ogłoszenia w przyuczelniane gablocie. Starsi ludzie nie lubią Internetu, dlatego właśnie w takich miejscach umieszczają swoje propozycje. Szczególnie Lublin jest miastem, gdzie przeważają starsze osoby, dlatego właśnie na swojej przyszłej uczelni możesz znaleźć pokój u miłej pani Jadzi, która nie tylko będzie cieszyła się z dodatkowych kilku groszy, ale przede wszystkim otoczy Cię babciną opieką.
Zastanawiasz się, kiedy szukać stancji? Jedno jest pewne – nie zwlekaj do października, kiedy to rozpocznie się rok akademicki. Pokoju najlepiej szukać od razu, kiedy dowiesz się, że dostałeś się na studia, czyli w okresie wakacji. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że znajdziesz coś fajnego w dobrej lokalizacji i cenie.