Włochy to wciąż jeden z najpopularniejszych kierunków na wakacje – chętnie wybierają go single, pary, a także małżeństwa z dziećmi. Jego największą zaletą jest to, że można się do niego dostać niemalże każdym środkiem transportu – samolotem, samochodem, busem do Włoch, a także autokarem. W niniejszym artykule przedstawimy dlaczego warto wybrać ten kierunek podróży i dlaczego warto wybrać jako środek transportu busa! 

Różnorodna Italia

Włochy to jeden z najbardziej różnorodnych krajobrazowo krajów – pasma górskie, zapierające dech  w piersiach jeziora, urozmaicona linia brzegowa oraz urokliwe wysepki to główne jego atuty. To właśnie tutaj znajduje się najwięcej obiektów światowego dziedzictwa UNESCO – nie lada chrapka dla miłośników sztuki i historii! Podczas wakacji warto połączyć odpoczynek ze zwiedzaniem, bo jak wiadomo, nic tak nie kształtuje człowieka jak podróże.

Każde miasteczko we Włoszech ma swój niepowtarzalny klimat – urokliwe uliczki, przyjaźni mieszkańcy oraz świetna kuchnia. I gelato – będąc w Italii grzechem jest nie spróbować najpyszniejszych lodów! Ten kraj ma naprawdę wiele do zaoferowania, a jego tajemnice warto odkrywać wynajętym na miejscu samochodem. 

Włoski lifestyle, czyli podróż busem do Włoch!

Podróż busem do Włoch to sposób na poznanie kultury innych krajów – w drodze do słonecznej Italii warto zatrzymać się w Austrii, aby poznać jego uroki i historię. Taki sposób podróżowania to niejako wakacyjny trip po Europie – kierując się do głównej destynacji, mamy okazję po drodze na poznanie innych europejskich miast. A wjeżdżając do Włoch, możemy cieszyć oko widokiem Alp, skrywających zjawiskowe Dolomity – co byłoby niemożliwe gdybyśmy wybrali się w podróż samolotem. 

Busy do Włoch są dobrze wyposażone i wygodne, co sprawia, że czas spędzony w podróży mija szybko i w komfortowych warunkach.        

Dla miłośników historii i pysznego jedzenia Włochy to najlepsza wakacyjna destynacja. Podczas urlopu każdy z nas pragnie luzu – a kto go nas lepiej nie nauczy jak właśnie Włosi?