Każdy z nas marzy o urlopie w pięknych okolicznościach przyrody, gdzie temperatura nie spada poniżej 25 stopni Celsjusza. Niestety nie zawsze polskie morze może taką pogodę zagwarantować. Jest jednak wiele powodów, dla których warto jechać nad polskie morze, a poniżej prezentujemy 5 z nich.

 1. Piękne plaże

  Zdecydowanie nadbałtyckie plaże należą do jednych z najpiękniejszych. Są piaszczyste, szerokie i w większości miejsc odgrodzone od miasteczek wysokimi klifami. To sprawia, że będąc na plaży, zupełnie zapomina się o zgiełku turystycznych miejscowości, otacza nas jedynie przyroda. Ponadto wiele plaż jest systematycznie sprzątanych i dzięki temu możemy pochwalić się przyjaznymi warunkami do opalania i zabaw z dziećmi.

 2. Przystępne ceny

  Panuje przekonanie, że wakacje nad polskim morzem mogą kosztować więcej niż za granicą. Nic bardziej mylnego, pokoje nad Bałtykiem można wynająć już od 40/60 zł za noc, co jest naprawdę niewygórowaną ceną w porównaniu z pokojami w podobnym standardzie w Chorwacji lub Bułgarii. Ponadto kilkuosobowa rodzina może wynająć dla siebie cały domek, co znacznie zmniejsza koszty. Warto także wybrać się na wspólne wakacje z rodziną lub przyjaciółmi i dodatkowo podzielić koszty na paliwo.

 3. Ścieżki rowerowe

  Każdy z nas lubi spędzać wakacje w swoim rytmie, niektórym wystarczy kawałek piasku, na którym cały dzień mogą leżeć, inni potrzebują bardziej wyszukanych atrakcji. Nadmorskie miejscowości mają to wszystko, od dobrze przygotowanych, solidnych ścieżek rowerowych, którymi możemy objechać w zasadzie całą zachodnią część wybrzeża, po promenady wzdłuż morza.

 4. Dużo atrakcji dla dzieci

  Latem nadmorskie miasteczka zmieniają się w prawdziwy festyn. Dzieci mają dziesiątki możliwości. Mogą jeździć na karuzelach, grać w cymbergaja, jeździć na rolkach, a także bawić się bezpiecznie na strzeżonych plażach.

 5. Atmosfera

  Coś, co jest niepowtarzalne w żadnym innym zakątku świata, czyli atmosfera. To prawda, że nad morze zjeżdżają tłumy i czasem znalezienie pokoju nad Bałtykiem może być bardzo trudne, ale to, jaki klimat tworzą Ci wszyscy ludzie razem, jest niepowtarzalne.