Sezon wakacyjny coraz bliżej. Dlatego też wielu z nas zastanawia się nad odpowiednim zaplanowaniem całego turnusu, na który bardzo chętnie chcemy wybrać się z całą rodziną. Warto wiedzieć, że w Polsce przysługują nam dofinansowania do wakacji, które możemy wykorzystać w postaci bonu turystycznego. Czym jest bon turystyczny? Ten wątek objaśnimy w dalszej części publikacji, do której gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych

Dofinansowanie do wakacji, czyli bon turystyczny

Na dzień dzisiejszy funkcjonuje tylko jedno dofinansowanie do wakacji i jest nim tak zwany bon turystyczny, o który mówi się dość sporo w dzisiejszych czasach. Warto dokładnie sprawdzić, czym jest bon turystyczny, ponieważ jest on obwarowany różnymi restrykcjami, które muszą być spełnione, aby móc go wykorzystać. 

Bon turystyczny to w gruncie rzeczy zapomoga na kwotę 500zł, która może być wykorzystana na każde z naszych dzieci. Wszystko po to, aby móc odciążyć rodzinę, która chce swoim pociechom zapewnić godne wakacje w dowolnym trakcie trwania danego roku. Bon turystyczny do pewnego momentu mógł być realizowany tylko i wyłącznie w okresie wakacyjnym. Taki stan rzeczy miał miejsce z powodu zamknięcia hoteli.

Na dzień dzisiejszy możemy jednak realizować bon turystyczny w innym terminie, mając na uwadze fakt, aby wycieczka zawierała inne atrakcje, takie jak przejazd autokarem, bądź spacer po mieście, do którego wybieramy się z naszym dzieckiem. 

Jak działa dofinansowanie do wakacji w praktyce?

W praktyce zasady są bardzo proste. Jeśli mamy dziecko w wieku poniżej 18 roku życia, każde z rodziców otrzymuje po 250zł na organizacje dla niego wakacji. Oczywiście jest to kwota, która przekazywana jest w formie bonu. Bon możemy wykorzystać oddzielnie bądź razem, w wyznaczonym miejscu noclegowym, które realizuje bony turystyczne. Na całe szczęście zdecydowana większość noclegów na terenie Polski akceptuje tego typu bony, przez co nie ma problemów z tym, aby realizować je w praktyce.