Legendarny zespół The Beatles, na którego punkcie oszalał cały świat, zaczynał swoją karierę w Liverpoolu. To właśnie tutaj na świat przyszli wszyscy jego członkowie: Ringo Starr, John Lennon, Paul McCartney i George Harrison. Miasto nie zapomina o swojej największej muzycznej legendzie, dzięki czemu na odwiedzających czeka dużo atrakcji.

The Cavern
W klubie Cavern Beatlesi zaczynali swoją muzyczną karierę, kiedy byli jeszcze tylko jedną z wielu nowych grup z Liverpoolu. Zagrali w nim ponad 300 koncertów. Klub Cavern znajduje się przy Mathew Street i jest otwarty 7 dni w tygodniu, a o jego ścianę opiera się wyrzeźbiony John Lennon.

Magical Mystery Tour
Na największych fanów czeka psychodeliczny autobus, którym wyruszyć można w podróż śladami Beatlesów. Dwugodzinna wycieczka obejmuje przejażdżkę przez takie miejsca jak Penny Lane, czy Strawberry Fields, znane z piosenek fantastycznej czwórki, oraz ich domy, szkoły i uczelnie. To wszystko odbywa się oczywiście przy dźwiękach muzyki Beatlesów, a swój finał ma we wspomnianym już The Cavern. Bilet kosztuje 16,95 funtów, czyli ok. 90 złotych.

International Beatleweek Festival
Co roku w sierpniu na całym świecie obchodzi się Tydzień Beatlesów. Celem festiwalu jest spędzenie tygodnia z żywą muzyką The Beatles. W koncertach udział bierze ok. 100 zespołów z całego świata i widzowie z ponad 40 krajów. Na stronie Internationalbeatleweek.com można kupić pakiet, w którego skład wchodzą bilety i zakwaterowanie. Zarezerwujcie sobie czas od 23 do 27 sierpnia 2017 i ruszajcie do Liverpoolu!

Muzeum w Liverpoolu
Jeśli chcecie poznać historię rodzinnego miasta Beatlesów i na powrót znaleźć się w latach 60., udajcie się do muzeum. Oprócz pamiątek po członkach zespołu możemy również wziąć udział w The Beatles Show „In The Town Where I Was Born”. Wstęp jest darmowy, całość trwa ok. 15 minut i odbywa się kilka razy w ciągu dnia. Więcej informacji na temat zespołu i miejsc, które warto odwiedzić, udając się do Liverpoolu, można znaleźć na stronie cavernclub.org.