Podróż do Skandynawii lepiej zaplanować, aby mieć dobre połączenie morskie z Polski. Niestety połączenie drogowe jest niemożliwe z uwagi na uwarunkowania geograficzne. Z uwagi na powyższe predyspozycje najwięcej osób wybiera prom, aby dostać się do Szwecji. Ile kosztują bilety? Na to pytanie odpowiadamy właśnie w tym artykule. Zapraszamy do lektury!

Promy do Szwecji a COVID-19

Od dwóch lat cały świat jest dręczony pandemią wywołaną koronawirusem covid-19. Obecnie ograniczenia w kontekście wcześniejszych obostrzeń zostały rozluźnione jednak, aby dostać się Szwecji, trzeba pokazać aktualny negatywny test na covid-19, który musi być wykonany maksymalni 48 h przed planowaną podróżą. Co ciekawe, rząd szwedzki, aby usprawnić testowanie przy portach, zamontował również punkty pobrań. To sprawia, że promy do Szwecji są niezwykle przemyślane i bezpieczne. Sytuacja epidemiologiczna w Szwecji prawdopodobnie zostanie anulowana a obowiązek zrobienia testu zostanie zmieniony 30 czerwca br. Biorąc pod uwagę zachowania podróżnicze polskich obywateli, można stwierdzić, że właśnie najczęściej promy do Szwecji są wybierane przez Polaków w celu dostania się do Szwecji, aby m.in. znaleźć lepszej pracy.

Czy warto odwiedzić Szwecję?

Promy do Szwecji są niezwykle popularne wśród Europejczyków, ponieważ w tym kraju są bardzo dobre zarobki. Oczywiście wynagrodzenia są uzależnione od grupy zawodowej, jednak minimalna płaca wynosi 3000 zł (przeliczając wynagrodzenie na polską walutę). Natomiast średnio obywatel Szwecji zarabia aż 14 tys. zł. To daje obraz, dlaczego promy do Szwecji są tak popularne. Co ciekawe według rankingów światowych organizowanych co roku pod tytułem „World Happiness Report” Szwecja zajęła 6 lokatę wśród najszczęśliwszych krajów świata. W rankingu bierze się pod uwagę system ochrony zdrowia, system opieki społecznej, poziom edukacji i wysokość nakładanych podatków przez rząd. Jak widać, Szwecja dba o powyższe sfery społeczne i w efekcie ten kraj jest bardzo dobry do życia. Decydując się na promy do Szwecji, trzeba być świadomy cen. Za bilet na promie bez kabiny trzeba liczyć 500 zł, natomiast z kabiną bilet kosztuje 800 zł.