Wiele osób marzy o tym, aby samotnie wyruszyć w nieznane. Męczą ich jednak obawy przed tym, że wymaga to zbyt długich przygotowań, perfekcyjnej znajomości języka obcego, czy też jest zbyt po prostu stresujące. Najlepszą okazją, aby się o tym przekonać, jest zdecydowanie się na samodzielną organizację podróży, na początek na przykład tygodniowej. O czym należy pamiętać, aby zorganizować siedmiodniowy wyjazd bez biura podróży?

Stwórz mapę podróży
Na początku warto jest zaznaczyć na mapie wszystkie miejsca, które chcielibyśmy odwiedzić w danym kraju, a następnie wybrać z nich te, których koniecznie nie chcemy przegapić. Możemy kierować się tu wskazówkami z przewodników, blogów i prasy branżowej, czy też wybierać miejsca na podstawie opowiadań znajomych. Następnie musimy określić, czym będziemy się poruszać pomiędzy wybranymi atrakcjami. Wszystkie te informacje możemy zapisywać na kartce, ale wygodniej nam będzie planować trasę na za pomocą jednej z wielu aplikacji z mapami, dostępnych w internecie.

Dowiedz się jak najwięcej o miejscu, do którego jedziesz
Im więcej będziesz wiedział o miejscu, do którego się wybierasz, tym mniejsza szansa na to, że napotkasz jakieś nieprzewidziane problemy. W pierwszej kolejności sprawdź, czy w odwiedzanym przez ciebie kraju, potrzebna jest wiza lub czy kraj ten posiada jakieś inne ograniczenia wjazdowe. Następnie dowiedz się, czy aby przebywać w wybranym przez ciebie miejscu, nie są konieczne jakieś szczepienia. Doczytaj dokładnie jaka obowiązuje waluta oraz czy kultura w danym miejscu bardzo różni się od naszej. Pamiętaj, że to co u nas uważane jest za dobre wychowanie, w innym państwie może zostać uznane za gorszące lub obraźliwe.

Zarezerwuj noclegi
Jeśli chcesz uniknąć stresu związanego z poszukiwaniem noclegu na ostatnią chwilę, koniecznie zarezerwują go już przed wyjazdem. Możesz to zrobić za pośrednictwem jednej z popularnych wyszukiwarek tanich noclegów, takich jak: Hotels.com, Trivago, czy też Arbnb. Aby zarezerwować miejsce dla siebie, często musisz być posiadaczem karty kredytowej.