Wiele osób marzy o tym, aby podróżować, ale wydaje im się, że jest to bardzo kosztowne. Nie zawsze jest to jednak prawdą. Aby się o tym przekonać, trzeba poznać kilka zasad, których trzymają się prawdziwi podróżnicy. Jedną z takich zasad jest polowanie na tanie bilety lotnicze. Gdzie takie loty można wyszukać? Kiedy rozpocząć poszukiwania i jak znaleźć te najtańsze?

Korzystaj z usług tanich linii
Wybierając linię lotniczą, którą będziemy podróżować, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na tanie linie lotnicze. Loty z Polski obsługuje głównie flota Wizzair’a oraz Ryanair’a. Trzeba mieć jednak w pamięci fakt, że samoloty tych przewoźników latają zwykle na porty lotnicze oddalone od centrum. Należy zwrócić na to uwagę szczególnie wtedy, kiedy nie mamy zbyt dużo czasu na wyjazd.

Dopasuj się do terminów lotów
Chcąc zaoszczędzić, musimy nastawić się na to, że nie zawsze będziemy mogli znaleźć najtańsze loty w wybranym przez nas terminie. Zamiast zatem dopasowywać loty do naszego kalendarza, powinniśmy dopasować się do terminów lotów. Nie warto również z góry zakładać kierunku naszej podróży. Najlepszym sposobem jest wybranie kilku, a nawet kilkunastu destynacji, a następnie zdecydować się na tę, do której najtaniej będzie dotrzeć.

Śledź strony o tematyce tanich lotów
Dobrym sposobem, aby trafić na najlepsze okazje, jest śledzenie stron internetowych o tematyce związanej z tanimi lotami. Często pojawiają się na nich informacje o promocyjnych cenach i błędach w systemach rezerwacji biletów, które zaniżają opłaty. Jeśli trafi nam się jakaś okazja, dobrze jest jak najszybciej z niej skorzystać. Tanie bilety znikają bardzo szybko, gdyż coraz więcej osób wie gdzie i jak ich szukać.

Poluj na loty czarterowe
Często zdarza się, że biura podróży, którym nie udało się sprzedać pełnej wycieczki, nie chcąc narażać się na straty, sprzedają wyłącznie bilety lotnicze. Musimy się jednak nastawić na to, że najlepsze oferty czarterów będą dostępne w opcji last minut, co może utrudnić, a nawet uniemożliwić wcześniejsze zaplanowanie urlopu.