Coraz lepsza sytuacja materialna Polaków sprawia, że decydują się na spędzanie sezonu urlopowego poza domem. Jeszcze kilka lat temu wybieraliśmy wczasy za granicą, dziś natomiast z przyjemnością odkrywamy ojczyznę. Większość osób wybiera się albo w góry, albo nad morze, wskutek czego te miejsca są zatłoczone. W dalszej kolejności na liście potencjalnego wyjazdu widnieją metropolie. Wrocław, Kraków, Poznań czy Szczecin to tylko niektóre lokalizacje, kuszące niezliczoną ilością atrakcji. Jest jednak miasto szczególnie zasługujące na uwagę podróżnych. To stolica Lubelszczyzny, zachęcająca do odwiedzin nie tylko rodaków, ale też przyjezdnych z innych państw. Najlepszym tego dowodem są reklamy zawierające slogan apartments for rent Lublin spotykane w telewizji i internecie.

Uczta dla koneserów zabytków

Pierwsze historyczne wzmianki o Lublinie pochodzą z VI wieku, a prawa miejskie nadano mu w 1317 roku. Biorąc pod uwagę fakt, że na przestrzeni wieków nie był on poważnie niszczony zarówno przez człowieka, jak i niekorzystne zjawiska meteorologiczne, do dziś zachowały się cenne obiekty świeckie i sakralne. Do najokazalszych zalicza się Zamek Lubelski, który przy okazji służy za siedzibę bogatego w eksponaty muzeum. Ponadto w trakcie wycieczki zapoznawczej warto uwzględnić między innymi Rynek Starego Miasta z Ratuszem i wieloma zachwycającymi kamienicami, Dom Żołnierza, Krakowskie Przedmieście, pałace Morskich i dawnych Potockich i Sobieskich. Kultowe wśród turystów są bramy: Grodzka, Krakowska, Trynitarska i Rybna. Obowiązkowo należy odwiedzić budynki kultu chrześcijańskiego, takie jak Kościół pod wezwaniem świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty (Archikatedra), Kaplica Trójcy Świętej, czy Bazylika oo. dominikanów pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Satysfakcjonujące ceny

Stolica województwa lubelskiego wyróżnia się stosunkowo niskimi cenami. To niezwykle ważny argument dla tych, którzy chcą zobaczyć możliwie jak najwięcej oraz skosztować regionalnych posiłków, nie wydając przy tym fortuny. Atrakcyjne są również koszty wynajmu pokoi hotelowych przeznaczonych głównie dla osób wpadających na urlop. Goście zagraniczni powinni bez problemu nie tylko porozumiewać się po angielsku z ludnością lokalną, ale też bez przeszkód poznawać wszystkie interesujące ich fakty, często opisywane w przewodnikach właśnie w języku angielskim. Także kierownicy grup wycieczkowych biegle posługują się tą mową. Z kolei w kontekście znalezienia miejsca na nocleg znacznym ułatwieniem są reklamy widniejące w przestrzeni publicznej, przykuwające uwagę łatwym do zrozumienia napisem apartments for rent. Lublin to wyjątkowe miasto, urzekające od pierwszych chwil. Kto raz odwiedził ten urokliwy zakątek Polski, już zawsze będzie chciał do niego wracać.