Kierunków podróży, która według klasyków jest koniecznością, można obrać wiele. Jednak warto postawić na miejsca zapewniające nam wiele doznań i zapełniające nam czas. A nawet jeśli… postanowimy się nudzić, to będziemy to robić w cudownej atmosferze i takich samych okolicznościach. Takie wytyczne wręcz idealnie pasują do miasta Wrocław.

WROCŁAW OD ZMIERZCHU DO ŚWITU

Miasto wciąga swoją atmosferą przez całą dobę. Uliczki Starego Miasta, malownicza Odra, po której można odbyć rejs statkiem lub jachtem, wyspy (miejsce spotkań i wydarzeń kulturalnych), koncerty, spektakle, festiwale. To wszystko bardzo skutecznie zapełnia czas licznym turystom. Dlatego jednak tutaj ciężko się nudzić. Już sam spacer starówką wzbudza zachwyt i podsyca apetyt na więcej. Jak wiadomo, Wrocław, malowniczo położna stolica Dolnego Śląska, ma do zaoferowania wiele atrakcji. Lista obiektów do zwiedzenia jest bardzo długa, wszystko zależy od tego, ile czasu chcemy poświęcić na pobyt w tym nadodrzańskim mieście wysp i mostów.

KAŻDEMU TURYŚCIE WEDŁUG POTRZEB

Niezależnie od wszystkiego, zwiedzanie trzeba od czegoś zacząć. Oto „pakiet startowy” najpopularniejszych zabytków i interesujących miejsc we Wrocławiu:

 • Rynek – ze Starym Ratuszem, pręgierzem i zabytkowymi kamienicami (choćby słynne „Jaś i Małgosia”) potrafi zachwycić każdego, miłośnicy architektury poczują się tam jak w raju. A jeśli ciekawi nas widok z lotu ptaka, to można udać się na gotycką wieżę bazyliki św. Elżbiety)
 • Mostek Czarownic (Mostek Pokutnic) – kładka łącząca dwie wieże katedry św. Marii Magdaleny, która także zapewni nam wspaniałe widoki
 • Panorama Racławicka – dzieło J. Styki i W. Kossaka; największy istniejący w Polsce obraz
 • Ogród Japoński – wymarzone miejsce do spacerów
 • Zoo Wrocław i Afrykarium – połączenie tradycji i nowoczesności: najstarszy ogród zoologiczny w Polsce rozsławiony przez małżeństwo Gucwińskich i całkiem nowy pawilon, w którym możemy dzięki wielkim akwariom poczuć atmosferę Czarnego Lądu
 • Hala Stulecia – symbol miasta i dzieło wrocławskich modernistów wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO; w niej odbywają się też coroczne pokazy superprodukcji zwieńczających sezon w Operze Wrocławskiej (są to widowiska z gwiazdami światowego formatu przy udziale wielotysięcznej publiczności)
 • Muzeum Sztuki Współczesnej – w nim można podziwiać prace największych polskich artystów: Kantora, Beksińskiego czy Abakanowicz

Biorąc pod uwagę aktywne zwiedzanie, warto zadbać o odpowiednią bazę wypadową i miejsce noclegu. Jednym z miejsc oferującym komfortowe pokoje za przystępną cenę jest Fitness Hostel.

ATMOSFERA NA MIARĘ WROCŁAWIA

Tak jak Wrocław zachwyca swoją architekturą czy klimatem, tak Fitness Hostel położony niecałe 4 km od Ostrowa Tumskiego (najstarszej części miasta pochodzącej z X w.) czy zoo, przyciąga gustownymi i wygodnymi pokojami. Hostel (pozostając w klimacie miasta) mieści się w zabytkowych zabudowaniach. Co możemy w nim znaleźć w ramach oferty?

 • 2-, 3- i 4-osobowe pokoje (część z nich posiada własną łazienkę i telewizor, dla innych pokoi łazienka jest wspólna) oraz możliwość odpłatnego wstawienia łóżeczka turystycznego (dla rodzin z dziećmi)
 • świeże ręczniki i komplety pościeli
 • aneks kuchenny z lodówką i mikrofalówką (pralnia za dodatkową opłatą)
 • darmowe Wi-Fi
 • oświetlony i monitorowany parking oraz recepcję czynną całą dobę.

Dodatkową rzeczą, która wyróżnia Fitness Hostel, jest to, że wyjątkowo szczęśliwi poczują się tu turyści dbający o swoją formę fizyczną. Siłownia dostępna jest za darmo dla wszystkich gości, a poza tym goście mogą skorzystać także z sal fitness, ringu bokserskiego, sauny i gabinetem do masażu. Na terenie znajduje się także restauracja serwująca zdrowe i smaczne posiłki, o jest ważne ze względów organizacyjnych.