Borås znajduje się w południowej Szwecji i leży około 70 km od Göteborga, czyli drugiego co do wielkości miasta tego kraju. Borås łączy w sobie standardy życia i wybór rozrywki na poziomie dużej metropolii oraz wygodę życia w małym miasteczku. Co czeka tam na przybywających?

Raj dla artystów
Władze miasta wspierają artystów i przemieniają Borås w prawdziwe dzieło sztuki. Do tej pory stworzono piętnaście unikalnych murali w ramach projektu „No Limit”. Podziwiać można między innymi łowiące ryby dziecko w łódce, namalowane przez Joe Iurato w miejscu, które zwykle szpeci każde miasto, czyli tuż przy podstawie mostu – dzięki czemu mural łączy się z wodą. Każdy miłośnik sztuki ulicznej powinien zawitać do miasta, którego hasłem jest „brak limitu dla sztuki ulicznej”.

Odpoczynek w zoo
Na miłośników zwierząt czeka przepiękny ogród zoologiczny, w którym znajdziemy wszystkie najpiękniejsze zwierzaki świata. Nie zabraknie niedźwiedzia, lwa, wilków, tygrysów, słoni oraz przedstawicieli mniejszych gatunków, takich jak rosomaki, czy małpy. Możemy też spotkać, niezbyt popularną w naszych ogrodach zoologicznych, uroczą czerwoną pandę. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji wraz ze specjalnie przygotowanym dla nich dziecięcym zoo. Zimą zoo jest nieczynne, dlatego warto wybrać się tam wczesną wiosną, kiedy zwierzęta i przyroda zaczną budzić się z zimowego snu.

Rozrywka dla każdego
Ponad 63 tysiące mieszkańców Borås nie może narzekać na brak rozrywki. Biblioteka, muzeum i dom kultury oraz organizowane przez nich wydarzenia, koncerty, pokazy i wystawy cieszą się ogromną popularnością również wśród mieszkańców okolicznych miast i wiosek. Z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku już zaplanowano liczne koncerty największych krajowych gwiazd, wśród których nie może oczywiście zabraknąć projektu Abba Tribute, który przywita w Borås Nowy Rok. Zakwaterowanie oraz wyżywienie jest dużo tańsze niż w Göteborgu, a z uwagi na niewielką odległość dzielącą te miasta, można się tam udać na całodniową wycieczkę.