Urlop to czas, w którym niemal każdy marzy o wyjeździe i zmianie codziennego otoczenia. Jeszcze do niedawna dużą popularnością wśród turystów z Polski cieszyły się takie kraje, jak Egipt, Turcja czy Tunezja. Obecnie jednak najważniejszą kwestią staje się bezpieczeństwo i pewne miejsce wypoczynku. Z tego powodu niektóre kurorty zostały w ogóle odrzucone, a w ich zastępstwie pojawiły się inne, uważane za przyjazne i bezpieczne.

Do Chorwacji
Jednym z państw, do których polscy turyści udają się coraz częściej, jest Chorwacja. Mimo swych niewielkich rozmiarów okazuje się bowiem bogactwem rozmaitych atrakcji. Trudno przejść obojętnie obok Jezior Plitwickich z niebywale turkusową wodą czy nie przespacerować się po pięknym miasteczku Rovinj. Obcokrajowców, w tym Polaków, przyciągają też liczne wodospady w Parku Narodowym Krka oraz zabytkowe budowle w Zagrzebiu.

Do Hiszpanii
Wciąż niesłabnącą popularnością cieszy się oczywiście Hiszpania. Zawdzięcza to przede wszystkim klimatowi, sprzyjającemu letniemu wypoczynkowi. Oczywiście, są i entuzjaści zabytkowych budowli, które można podziwiać tam w wielu miastach. Najwięcej osób jednak koniecznie musi odwiedzić Madryt i Barcelonę, by choć przez chwilę poczuć ich niepowtarzalny klimat.

Do Albanii
Co prawda biura podróży rzadko organizują wycieczki w tamte strony, jednak to nie przeszkadza Polakom w wyjazdach na własną rękę – autostopem bądź własnym samochodem. Główne zalety, wymieniane przez turystów to brak skażenia komercją i swojego rodzaju dzikość tamtejszych terenów, połączona z bardzo przyjaznym podejściem miejscowych ludzi.

Do Gambii
Kraj ten powoli staje się liderem w turystyce na terenie Afryki. Ludzie z Polski przyjeżdżają tam coraz częściej, by skorzystać z wodnego safari, odwiedzić wspaniałe, piaszczyste plaże oraz nacieszyć się okoliczną roślinnością.

W domu najlepiej?
Prawdę mówiąc, coraz więcej turystów postanawia odwiedzić któryś z polskich kurortów. Zarówno miejscowości nadmorskie, jak i górskie szlaki cieszą się ogromnym powodzeniem, a co najważniejsze, nie wymagają dużych nakładów finansowych.