Dotarcie samolotem do miejsca, w którym rozpocznie się nasza wyprawa, to dopiero początek. Musimy się potem jeszcze jakoś przemieszczać pomiędzy atrakcjami, które zamierzamy odwiedzić. Największy komfort w wielu krajach, szczególnie europejskich, zapewni nam jazda samochodem. Czasem jednak nie opłaca się docierać do innego kraju własnym autem, szczególnie bardzo odległego. W takiej sytuacji musimy wypożyczyć samochód na miejscu. Co musimy wiedzieć, aby wynająć sprawne auto, które nie zawiedzie nas podczas podróży?

Co musimy mieć, aby wypożyczyć auto?
Chcąc wypożyczyć samochód, musimy pamiętać o tym, że nie wystarczy posiadać ważne prawo jazdy. W co jeszcze trzeba się wyposażyć, zanim udamy się do wypożyczalni? Koniecznie musimy posiadać drugi dokument tożsamości oraz kartę kredytową lub debetową. Karta jest niezbędna już na etapie rezerwacji samochodu przez internet. Trzeba jednak wiedzieć, że karta ta musi należeć do osoby, która będzie kierowcą. Nie możemy zatem liczyć na to, że pożyczymy ją od kogoś, kto nie ma prawa jazdy. Należy również pamiętać o tym, że kwota na karcie może zostać zablokowana już w momencie dokonywania rezerwacji. Uwzględnijmy to, jeśli nie mamy zbyt wysokich oszczędności. Dodatkowa kwota będzie potrzebna także, aby wpłacić kaucję w momencie odbierania samochodu.

Kiedy rezerwować samochód?
Im wcześniej zarezerwujemy auto, tym lepiej dla nas. Im bliżej terminu wypożyczenia bowiem, tym ceny są wyższe. Mogę one wzrosnąć nawet czterokrotnie. Należy o tym pamiętać szczególnie, jeśli chcemy podróżować w sezonie, gdyż również ten czynnik wpływa na podwyższenie kosztów wynajmu.

Na co zwracać uwagę wypożyczając samochód?
Wypożyczając samochód dowiedzmy się dokładnie, jakie jest miejsce jego odbioru. Najlepiej dla nas, jeśli samochód odbierzemy na lotnisku. Będzie to na pewno najbardziej komfortowe rozwiązanie. Co więcej, często cena odbioru w porcie lotniczym będzie niższa, niż jeśli chcielibyśmy wziąć auto z centrum miasta. Nie zawsze musimy także oddawać pojazd w miejsce, z którego go wzięliśmy. Często jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami.