Od lat najpopularniejszym rodzajem transportu z Polski do Skandynawii są promy do Szwecji ze Świnoujścia, Gdańska oraz Gdyni. Taki sposób podróży przekonuje komfortem oraz atrakcyjnością. Dodatkowo taka podróż promem nie jest wcale droga wobec cen biletów lotniczych. W poniższym artykule odpowiadamy na pytanie, ile trzeba zapłacić za promy do Szwecji ze Świnoujścia, Gdyni oraz Gdańska.

Jak dostać się promem do Szwecji?

Odległość z Polski do Szwecji wynosi jedynie 915 km, dlatego podróż promem to doskonała propozycja. Połączenia między Polską a Szwecją są bardzo rozwinięte, o czym świadczą aż 4 trasy, po których kursują statki nawet kilka razy dziennie. Tak naprawdę w ciągu całego tygodnia Polacy mają możliwość dostania się do Szwecji aż 70 razy. Pomimo takich możliwość statystyki pokazują, że najczęściej polscy obywatele podróżują w okresie letnim, ponieważ, w tym okresie jest najwięcej również kursów. Poza sezonem letnim również często kursują statki, a więc i okresie jesiennym i zimowym nie ma problemu, aby przedostać się promem do Szwecji. 

Z Polski mamy do wyboru promy do Szwecji ze Świnoujścia, Gdyni oraz Gdańska. Z tych trzech miast dostaniemy się do czterech określonych szwedzkich miast. Z Gdyni kursują promy do Karlskrony, a ze Świnoujścia dostaniemy się do Ystad i Trelleborga. Z Gdańska natomiast dopłyniemy do Nynashamn. 

Ile trzeba zapłacić za prom do Szwecji?

Cena za prom do Szwecji oczywiście zależy od tego, jaką trasę wybierzemy i jakimi liniami będziemy podróżować. Cenniki poszczególnych przewoźników pozwalają wywnioskować, że za najtańsze bilety na przykład za promy do Szwecji ze Świnoujścia trzeba zapłacić około 450 zł już w dwie strony. Najdrożej kształtują się bilety z Gdańska – do 1000 zł.  Najtańsze bilety uzyskamy, gdy zakupimy je dużo wcześniej przed planowanym wyjazdem. Dzięki wcześniejszej rezerwacji możemy zaoszczędzić nawet do 500 zł.