Słoneczne Grecja należy do państw, które Polacy odwiedzają z wielką ochotą. Niesamowite widoki, lazurowa woda i słynne zabytki skutecznie przyciągają do siebie zwiedzających z różnych stron świata.

Wąwóz Víkos
Ze względu na swą imponującą wielkość w 1991 roku znalazł się w Księdze rekordów Guinnesa. Jest miejscem niezwykle pięknym, pokrytym wspaniałą roślinnością.

Olimp
To najwyższy masyw w całej Grecji. Niegdyś uchodził za miejsce spotkań samych bogów. Jego zdobycie stanowi nie lada wyzwanie.

Mykeny
Znajduje się tam słynny grobowiec króla Agamemnona. Można tam również zobaczyć mury cyklopowe, pozostałości akropolu i słynną Lwią Bramę.

Ateny
Zachwycają turystów wspaniałymi atrakcjami, takimi jak Akropol, muzea i starożytne ruiny. Podczas wczasów w Grecji należy koniecznie odwiedzić to niezwykłe miasto.

Ruiny Delf
Największą atrakcją Grecji są Ruiny Delf – prastarego miasta, pełnego wspaniałych obiektów. Można tam zobaczyć pozostałości świątyni Ateny Marmaria, Święty Krąg Apollina.

Zespół klasztorów w Meteory
Jednym z miejsc, które koniecznie należy zobaczyć podczas pobytu w Grecji są Meteory, nazywane Skalnym Miastem. Znajduje sie tam zespół prawosławnych klasztorów (monastyrów), niezwykłych obiektów, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Kreta
To jedna z najsłynniejszych greckich wysp. Zachwyca pięknem i niezwykłymi plażami. Do atrakcji turystycznych należą tam ruiny pałaców minojskich w Fajstos, Malii, Káto Zákros oraz słynnym Knossos.

Santoryn
Wulkaniczna wyspa, umiejscowiona na Morzu Egejskim. Charakteryzują ją liczne klify i malownicze, białe wioski. Można tam doświadczyć zapierających dech w piersi widoków i korzystać z licznych plaże z błękitną wodą.

Rodos
Bez wątpienia, na uwagę zasługuje także wyspa Rodos. Znajdują się tam interesujące budowle, malownicze wioski i liczne plaże.

Saloniki
Zlokalizowanych jest tam wiele ciekawych budowli, takich jak Biała Wieża, postawiona z rozkazu sułtana Sulejmana Wspaniałego. Ponadto, na uwagę zasługuje Bazylika św. Dymitra i zachwycające bizantyjskie mury.