Kiedy wybieramy się z dzieckiem na wakacje, musimy je dobrze zaplanować. Nie chodzi tutaj tylko o miejsce, do którego się wybieramy. Warto zastanowić się nad tym, w którą część kraju czy świata chcemy wyruszyć, jak również jaki budżet jesteśmy w stanie na nie przeznaczyć. Dodatkowo musimy pomyśleć nad tym, jakie ubrania zabrać, w szczególności, kiedy na wakacje wybieramy się z małym dzieckiem.

Jak wcześniej wspomniano, zanim wybierzemy się z maluszkiem na wakacje, warto dokładnie zastanowić się nad tym, gdzie chcemy pojechać. Jeżeli uda nam się wybrać odpowiednie miejsce nad morzem, wyprawa nie tylko nas nie zmęczy, ale również da upragniony odpoczynek. Miejsce, w które chcemy pojechać musi być dobrane do wieku dziecka. Jeżeli na naszą wyprawę wybieramy się z kilkumiesięcznym dzieckiem, warto wybrać miejsce o łagodnym klimacie i słabych wiatrach, gdzie nie występują klify. Najlepszym miejscem dla takiego malca będzie Zatoka Gdańska albo Mierzeja Wiślana. Kiedy na wakacje wybiera się z nami przedszkolak, nie pozostaje nam nic innego, jak dać mu ogromne piaszczyste plaże, na których będzie mógł budować zamki i fortece. Gdy wybieramy się nad morze z dziećmi, warto szukać noclegu w miejscowościach, które położone są nad samym morzem. Unikniemy w ten sposób marudzenia malucha podczas codziennych wypraw na plażę.

Kiedy miejsce zostanie wybrane, przychodzi czas na zastanowienie się, jakie rzeczy zabrać ze sobą, aby maluszkowi nie stała się krzywda. Najważniejsze, aby zabrać ze sobą kilka bawełnianych bluzeczek, czapkę z daszkiem (albo kapelusik, jeżeli dziecko lubi ten rodzaj nakrycia głowy) oraz parasol. Podstawą, o której na pewno nie należy zapomnieć jest krem z wysokim filtrem.

Kiedy pojawimy się już na plaży, warto poszukać miejsca obok innej rodziny z dziećmi. Wówczas mamy szansę na to, że nasze dziecko znajdzie wspólny język z innymi maluchami, a my będziemy mieć chwilę wytchnienia. Nie oznacza to jednak, że nie będziesz musiał/-ła uważać na swoje dziecko, wręcz przeciwnie. Nikt bowiem nie będzie pilnował malucha za Ciebie i upominał go, jeżeli ten będzie się źle zachowywał.