Spełnieniem własnych dziecięcych marzeń może być przedświąteczna wizyta u prawdziwego świętego Mikołaja. Podróż może okazać się również niezwykłym i niezapomnianym prezentem gwiazdkowym dla naszych dzieci.

Rovaniemi
Gdzie tak naprawdę mieszka święty Mikołaj z elfami i Rudolfem Czerwononosym Reniferem? Zamieszkują oni teren odległy o 1403 km od Gdańska w linii prostej. Miasto nosi nazwę Rovaniemi i leży w północnej Finlandii, w regionie Laponii. Znajduje się tylko 10 km od koła podbiegunowego.

Jak się tam dostać?
Dotarcie do Rovaniemi drogą lądową zajmie nam ponad dzień. Najlepiej w podróż do świętego Mikołaja wybrać się w jego ulubiony sposób, czyli drogą powietrzną. Można szukać licznych promocji, na przykład na stronie WakacyjniPiraci.pl oraz przeglądając oferty polskich lub fińskich linii lotniczych (Finnair). Loty niestety nie są tanie, często przekraczają 1000 zł w jedną stronę. Warto jednak na bieżąco śledzić promocje lub zrobić sobie prezent na następne święta. Zaskoczenie znajomych będzie ogromne, kiedy zamiast odkładać na dom, czy samochód, ustawimy na półce puszkę z napisem „na spotkanie ze św. Mikołajem”.

Inne atrakcje
Co jeśli już poleciałeś do Rovaniemi i spotkałeś Mikołaja? W Rovaniemi czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji! Aby poczuć atmosferę świąt, miasto organizuje dla turystów mnóstwo koncertów kolędowych, w języku samskim, czy angielskim. 23 grudnia nie może Cię zabraknąć w Wiosce świętego Mikołaja, który tego dnia, w towarzystwie elfów i licznie zgromadzonych obywateli wielu krajów, wraz ze swoim zaprzęgiem opuszcza ojczyznę, by obdarować prezentami ludzi na całym świecie.

Inne możliwości zobaczenia św. Mikołaja
Jeśli nie mamy możliwości bezpośredniego spotkania z Mikołajem, możemy oglądać, co aktualnie robi (głównie są to zdjęcia z turystami z Azji), na stronie santaclausoffice.com. Tam znajdziemy również świątecznego bloga Mikołaja, oraz stronę pracującego dla niego elfa Ferdiego. Warto choć raz w życiu wybrać się w daleką podróż, by odwiedzić bohatera naszego dzieciństwa.