Podróże to coś o czym marzy wiele osób. Częstym problemem jest jednak to, że trudno jest znaleźć kompana do wspólnego wyjazdu. Na początku wszyscy cieszą się z możliwości rzucenia wszystkiego i pojechania w nieznane, ale później okazje się, że brakuje czasu, pieniędzy, czy chęci zostawiania komfortowego, codziennego życia. Czy w takim wypadku trzeba się poddać i zapomnieć o wyjeździe, skoro nie znalazł się nikt, kto chciały wyruszyć z nami? Oczywiście, że nie. Trzeba po prostu wyruszyć na własną rękę. Dlaczego warto podróżować samotnie?

Można jechać gdzie się chce i kiedy się chce
Samotne podróże dają całkowitą niezależność. Nie musimy dopasowywać się do terminów urlopów innych ludzi oraz uwzględniać ich preferencji, jeśli chodzi o kierunek wyjazdu. Możemy dowolnie wybierać miejsce do spania, ilość czasu, który chcemy poświęcić na zwiedzanie, leżenie na plaży, czy spanie w hotelu. Tylko od nas zależy co będziemy robili podczas naszej wyprawy.

Poznamy miejscowych
Jeśli jedziemy sami, chcemy odezwać się do kogoś innego. “Pod ręką” będą tylko ludzie nam obcy, więc będziemy mieli mniejsze opory, żeby nawiązać z nimi kontakt. Jeśli podróżujemy w grupie, dużo trudniej będzie poznać miejscowych.

Łatwiej znaleźć nocleg
Kiedy jedziemy w dużej grupie, może się okazać, że problemem będzie znalezienie miejsca do spania dla wielu osób. W hotelu większość pokoi może być zajęta, a jeśli chcemy spać na dziko, w dużej grupie będziemy dużo bardziej rzucać się w oczy, co może nie spodobać się miejscowym.

Łatwiej złapać stopa
Jeśli chcemy podróżować autostopem, dużo łatwiej uda nam się namówić kierowce do wzięcia jednej osoby ze sobą, niż całej grupy. Będziemy też chętniej rozmawiali z kierowcą, kiedy zostaniemy z nim sam na sam, co pozwoli podszkolić język obcy oraz bardziej otworzyć się na lokalnych, innych od nas ludzi.

Pokonamy strach
Podróżując w pojedynkę, na pewno przytrafią nam się sytuacje, kiedy będziemy się czegoś obawiali. Koniecznie będziemy musieli się z nimi zmierzyć. To pozwoli nam oswoić się z tym, co nas przeraża i umożliwi zdobycie nowych umiejętności, które na pewno przydadzą się też w codziennym życiu.