Pobyt nad morzem nie zawsze musi oznaczać wielogodzinne plażowanie czy „odhaczanie” kolejnych atrakcji turystycznych. Wiele osób marzy po prostu o odpoczynku na łonie natury, chwili spokoju i wyciszeniu. Wybierając domki drewniane nad morzem (w Dziwnowie), można cieszyć się dodatkowo pięknymi widokami i bliskim kontaktem z przyrodą. Kochający wypoczynek na łonie natury z pewnością będą zachwyceni okolicą, w której znajdują się również jeziora i inne atrakcje. Jakie miejsca warto zobaczyć?

Obowiązkowe punkty dla wielbicieli przyrody

Jezioro Martwa Dziwna to tzw. ślepe jezioro, które kiedyś było naturalnym ujściem rzeki Dziwny. Okolica z pewnością spodoba się wszystkim wielbicielom ptaków, gdyż jezioro leży na ich szlaku migracyjnym. Doskonałym czasem na obserwowanie ptaków są wiosna i jesień, gdyż wiele gatunków wybiera tereny położone blisko jeziora na swoje okresowe miejsce pobytu. Oprócz tego sporo rzadkich gatunków bytuje tu na stałe. Martwa Dziwna to malownicze miejsce, w którym będziemy mogli napawać się ciszą i spokojem. Jest tu pięknie o każdej porze roku. Kolejnym punktem wartym odwiedzenia przez wielbicieli przyrody jest Zatoka Wrzosowska (Jezioro Wrzosowskie), która łączy Zalew Kamieński z rzeką Dziwną. W okresie wiosenno-letnim można podziwiać bujną roślinność oraz obserwować ptaki.

Co jeszcze warto zwiedzić w okolicy Dziwnowa?

Domki kempingowe nad morzem w Dziwnowie to świetna baza wypadowa do innych okolicznych miejscowości. Jednym z nich jest Woliński Park Narodowy, zaliczany do grona najpiękniejszych parków w Polsce. Na uwagę zasługuje przede wszystkim urokliwe i malownicze wybrzeże klifowe, klimatyczne lasy sosnowe i bukowe oraz delta rzeki Świny. To zatem doskonały pomysł na całodniową wycieczkę z rodziną. Oprócz tego warto odwiedzić kilka ciekawych punktów widokowych – na Górze Gosań, Piaskowej Górze i Kawczej Górze. Najmłodszym turystom z pewnością spodoba się Zagroda Pokazowa Żubrów, gdzie można podziwiać również dziki, sarny i orły.