Wrocław, lotnisko – poszukaj parking, zostaw auto i zwiedzaj piękne miasto

Od zawsze chciałeś odwiedzić Wrocław? Teraz nadarzyła się okazja? Wylatujesz na wakacje i lotnisko, które wybrałeś na początek życiowej przygody znajduje się właśnie w tym mieście? Zastanawiasz się, czy przyjechać wcześniej i zobaczyć najważniejsze zabytki. Pomożemy Ci rozwiać wątpliwości – oczywiście, że tak!. Wrocław jest przepięknym miastem, które powinien zobaczyć każdy Polak, ba, każdy turysta zamieszkujący świat. Zabytki, które kryje w sobie wspomiane miasto, niejednemu zaparły dech w piersi.

Wrocław i jego atrakcje – musisz je zobaczyć

Kiedy przyjedziesz do Wrocławia i będziesz chciał zaparkować auto, nie przejmuj się. Obok najważniejszych zabytków znajdziesz parking, na którym Twój samochód będzie bezpieczny. Po odstawieniu auta na miejsce, rozpocznij tour. Mamy nadzieję, że zaplanowałeś całą wycieczkę. Jeżeli nie, podpowiemy Ci, co warto zobaczyć.

Oglądałeś kiedyś słynny program “Z kamerą wśród zwierząt”? Jeżeli tak, na pewno kojarzysz ZOO, w którym były nagrywane odcinki. Zaskoczymy Cię – placówka ta znajduje się właśnie we Wrocławiu. Różnorodne gatunki zwierząt, o których mogłeś nawet nie słyszeć, sprawiają, że miejsce to cieszy się ogromną popularnością. ZOO musi znaleźć się na Twojej liście zwiedzania jako pierwsze.

Lotnisko – nie musisz lecieć, żeby odwiedzić to miejsce

Wydaje Ci się, że lotnisko jest miejscem, w którym nic się nie dzieje i jeśli nigdzie nie lecisz, to nie warto go odwiedzać? Skromnie powiemy, że jesteś w błędzie. To miejsce warto zobaczyć nie tylko ze względu na lądujące i startujące samoloty, ale również możesz pokazać swoim pociechom, jak wygląda praca na lotnisku – odprawy, sprawdzanie bagażu i wiele innych ciekawych sytuacji.

Jeżeli obawiasz się, że lotnisko jest oddalone od centrum miasta i ciężko będzie się do niego dostać z małymi dziećmi, zawsze możesz jechać samochodem. Bez problemu bowiem znajdziesz parking przylotniskowy, na którym będziesz mógł zostawić swoje auto.

Hydropolis – dzieciaki będą zachwycone

Jeżeli chcesz pokazać swoim dzieciom coś nadzwyczajnego, warto zabrać je do Hydropolis. Jest to miejsce wyjątkowe i nie na darmo Wrocław się nim chwali. Nazwa brzmi tajemniczo? Kojarzy się Wam z wodą – brawo, ze zwierzętami – niekoniecznie. Placówkę tę można spokojnie nazwać ogromnym centrum nauki. Dlaczego? Otóż znajdziecie tutaj wiele ekspozycji, czy multimedialnych instalacji, które pozwolą Wam poznać wodę w najmniejszych szczegółach.

Po odwiedzeniu Hydropolis i słynnego wrocławskiego ZOO, warto wybrać się do Parku Szczytnickiego, gdzie odnaleźć można także wiele atrakcji związanych bezpośrednio z Wrocławiem. Właśnie w tym miejscu znajdziemy Halę Stulecia, którą wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w kategorii Dzieł Architektury XX wieku. Obok Hali Stulecia znajdziemy słynną Iglicę, która powstała w 1948 roku dla upamiętnienia Wystawy Ziem Odzyskanych. Spacerując dalej po Parku Szczytnickim, możemy zobaczyć Pawilon Czterech Kopuł oraz Pergolę, która nadaje temu miejscu niezwykły klimat. Zapewne zainteresuje Was tańcząca fontanna, która porusza się w rytm muzyki. Ją także znajdziemy spacerując po parku. Osoby, które interesują się Japonią oraz orientalnym stylem koniecznie muszą odwiedzić japoński ogród. Miejsce to jest na tyle urokliwe, że powinniście zarezerwować sobie trochę więcej czasu na jego odwiedzenie. Jest to zatem propozycja dla tych, których nie goni czas. Ogród ten jest na tyle tajemniczy, że każdy turysta zatraca się w nim na kilka dłuższych chwil.