Planujesz wyjazd nad morze, ale nie masz ochoty przeglądać stron internetowych ośrodków wczasowych i wczytywać się w ich skomplikowane cenniki? Na szczęście, istnieją portale, które zrobią to za nas, podając w jednym miejscu wszystkie najważniejsze informacje i często oferując promocje. Gdzie najlepiej kupować wakacje?

Booking.com
Najpopularniejsza strona z opcją rezerwacji noclegu, darzona największym zaufaniem przez właścicieli ośrodków wczasowych. Zasady rezerwacji są proste. Wybieramy miejsce, do którego chcemy się udać, datę, liczbę osób oraz pokoi i uruchamiamy wyszukiwarkę. Wyświetlają nam się dostępne hotele, ale to nie koniec. Możemy wyszczególnić nasze wyszukiwanie, zaznaczając ilość gwiazdek hotelu, skalę ocen gości, posiłki, udogodnienia, cenę, a nawet dzielnicę. Dodatkowo mamy dostęp do promocji, opisu i zdjęć hoteli. Podczas rezerwacji wybieramy rodzaj pokoju, a często mamy możliwość bezpłatnego anulowania wycieczki (do konkretnego dnia) w nagłym wypadku.

Groupon.pl
Groupon jest portalem zakupów grupowych, czyli oprócz wycieczek kupimy tu także mnóstwo różnorodnych produktów w promocyjnych cenach. Wpisujemy interesujące nas miasto w wyszukiwarkę lub przeglądamy zakładkę „Travel”, w całości poświęconą podróżom. Groupon oferuje zawsze ceny niższe od regularnych. Możemy porównać je, dzięki wpisanej na stronie cenie wyjściowej i zniżce, lub dzwoniąc bezpośrednio do hotelu. Tak jak w przypadku Booking.com wybieramy liczbę nocy, osób oraz dodatkowe usługi i rezerwujemy pobyt. Na stronie znajduje się także informacja, ile wycieczek zostało już sprzedanych. Podobnymi portalami są: OKazik.pl, MyDeal.pl i FastDeal.pl.

Dlaczego właściciele godzą się na taki sposób rezerwacji?
Niektórym może wydawać się dziwne, że właściciele hoteli i domków wczasowych zgadzają się na wystawienie swojego obiektu za niższą cenę i pobranie prowizji od sprzedaży. Jednak w dzisiejszych czasach każda forma promocji jest dobra, a reklama na ogólnopolskim portalu rezerwacji online warta jest obniżenia kosztów sprzedaży.