Apartamenty Poznań centrum – ciekawym miejscem w Poznaniu jest Rogalowe Muzeum. Czy instynktownie kojarzysz muzeum z zakurzonymi obrazami i nudnymi pokojami?

Apartamenty Poznań centrum i…

Uspokajamy się – właściciele tej świątyni koncentrują się na edukacji poprzez … żołądek. Receptą na niezwykły urok Rogalowego Muzeum jest niezwykle strawna kombinacja składników. Danie główne składa się z praktycznych kursów, jak zrobić słynne rogaliki według św. Marcina, niektóre z nich odbywają się w poznańskim dialekcie. Przystawka to odrobina wiedzy o historii miasta, a deser – obserwacja Starego Rynku i żywe kozy z punktu widokowego muzeum. Jednak ostatnia pozycja na tej liście to rzadkość dostępna tylko raz dziennie. Warto jest zatem postawić na apartamenty Poznań centrum.

Co ciekawe, kamienica, w którym znajduje się muzeum, jest jednym z najstarszych i najlepiej zachowanych w całym mieście. Budynek ma 500 lat i wewnątrz możemy podziwiać gotycką architekturę i renesansowy sprzęt. Trzymaj się imponujących liczb – czy wiesz, że rogaliki wytwarzane w muzeum są wytwarzane według tradycyjnej 150-letniej receptury? Na szczęście mistrz rogalików czuwa nad kulinarnymi osiągnięciami uczestników. Polecamy zakończenie wizyty tutaj degustacją poznańskich specjałów, jeżeli chodzi o apartamenty Poznań centrum.

Nie, to nie jest poślizg języka ani literówka. Muzeum Blubry to kolejne ciekawe miejsce w Poznaniu, szczególnie dla dzieci. Pomysł jest prosty: wpływając na ludzkie zmysły, rozbudza zainteresowanie odwiedzających historią i kulturą miasta. Nakładamy na oczy trójwymiarowe okulary, cofamy się w czasie i spotykamy bohaterów lokalnych legend. Przed nami pojawia się ponad 700 m2 trójwymiarowych obrazów, które przedstawiają historię miasta i są barwnie opisane w poznańskim dialekcie. Istnieją również efekty specjalne i postacie z historii, które są prezentowane zwiedzającym. Twórcy Muzeum Blubry umiejętnie połączyli legendy z przeszłości z nowoczesną technologią. Przyczyna? Możliwość poczucia ducha starego Poznania w atrakcyjnym otoczeniu.