Znalezienie taniego noclegu w centrum Poznania w okresie targowym, który trwa niemal przez cały rok, jest zadaniem niemal niemożliwym. Poznańskie hotele i hostele są oblegane przez turystów, którzy znacznie przepłacają, lokując się w centrum miasta. Tani hotel w samym centrum miasta można jednak znaleźć, jeśli odrobinę inaczej spojrzy się na to, czym jest hotel. W ostatnich czasach ogromną popularnością cieszą się apartamenty do wynajęcia – tańsze odpowiedniki hoteli, które za tę samą cenę oferują dużo większą powierzchnię użytkową.

Tanie hotele w centrum miasta

Tanie hotele nie są czymś, z czego słynie Poznań. Centrum miasta jest wyjątkowo oblegane przez turystów, którzy nie mają ochoty poruszać się komunikacją miejską i szukają noclegów jak najbliżej centrum. Mniej wymagający podróżni wybierają hostel, jednak nawet te miejsca znacznie zawyżają swoje ceny z uwagi na dogodną lokalizację. Alternatywą dla hoteli i hosteli są apartamenty charakteryzujące się większą powierzchnią i niższą ceną. Dużą popularnością cieszą się Apartamenty Pomarańczarnia, które zlokalizowane są w samym centrum miasta Poznań. Apartament można wynająć bez względu na to, czy podróżuje się samotnie, czy zabiera ze sobą rodzinę. Apartamenty różnią się wystrojem wnętrz oraz rozmiarem, lecz wszystkie są nowocześnie urządzone, w przeciwieństwie do niektórych hoteli.

Dlaczego apartament jest lepszy niż hotel?

Właściciele hoteli tracą powoli monopol na usługi noclegowe, dzięki czemu zmuszeni są do obniżania cen i remontowania budynków. Nowoczesne apartamenty w niezwykle atrakcyjnych cenach kuszą turystów, którzy chętnie do nich powracają przy okazji kolejnych wizyt. W apartamencie najczęściej znajduje się kilka pomieszczeń, salon, łazienka i w pełni wyposażona kuchnia. Apartamenty Pomarańczarnia zlokalizowane są przy ulicy Rybaki 12, w samym sercu Poznania, w zabytkowej kamienicy. Dzięki temu każdy turysta może choć przez chwilę poczuć się jak mieszkaniec stolicy Wielkopolski, dostając klucze do własnego mieszkania.