Podróżnicy, to często ludzie, którzy nie przepadają za nowymi technologiami i miejskim tłumem. Wolą wyjechać gdzieś na przysłowiowy koniec świata, często nie szukając kontaktu z osobami poznanymi w życiu codziennym. Coraz trudniej jednak przeżyć wyprawę bez odpowiedniej technologii. Może ona pomóc w bardzo wielu sytuacjach, przyspieszyć rozwiązanie problemu, a nawet uratować życie. Przykładem takich niezbędników podróżnika są aplikacje na telefon. Z których szczególnie nie warto rezygnować?

TripAdvisor
TripAdvisor to portal, którego żadnemu podróżnikowi nie trzeba przedstawiać. Ma on też swoją wersję w formie aplikacji. Jest to bardzo rozbudowana baza gromadząca informacje o mniej lub bardziej popularnych miejscach turystycznych, restauracjach, hotelach oraz wydarzeniach. Dobrze jest mieć ją zawsze pod ręką, gdyż jest ciągle uaktualniana, a opinie innych użytkowników, które możemy na niej znaleźć, na pewno pozwolą ustrzec się przed nieciekawymi atrakcjami lub niesprzątanymi pokojami hotelowymi.

Booking.com
Aplikacja Booking.com to druga niemalże niezbędna podróżnikom rzecz, Pozwala ona na wyszukiwanie noclegów w cenach dużo niższych niż na oficjalnych stronach hoteli i pensjonatów. Ceny w niej zmieniają się na bieżąco, a często są nadzwyczaj okazyjne. Warto zatem mieć do niej ciągły dostęp. Wykupienie spania za jej pośrednictwem jest bardzo intuicyjne i trwa zaledwie chwilę. Jeśli często z niej korzystamy, możemy otrzymać jeszcze dodatkową zniżkę dla stałych klientów.

Airbnb
Airbnb to aplikacja, która również pozwala na wyszukanie taniego noclegu. Różni się jednak tym, że nie oferuje miejsc do spania w hotelach, a w prywatnych domach mieszkańców danego miasta. W niektórych miejsca na świecie jej używanie jest niestety zabronione, ale są one nieliczne. W większości,za jej pośrednictwem, znajdziemy pokój do spania lub też całe mieszkanie na wynajem. Jest bardzo łatwa u obsłudze i pozwala zweryfikować prawdziwość przedstawionej oferty, dzięki komentarzom wystawianym przez odwiedzających.